בחזרה מהודו

אתמול חזרתי מהודו. רוצה לומר לכם שלום – חזרתי. היה מדהים. בסך הכל טיול של שלושה שבועות אבל טיול מדהים. הרבה פעמים במהלך הטיול מצאתי את עצמי אומרת לעצמי שאני לא מאמינה שאני פה!

במקדשו של הדלאי לאמה בדרמקוט, במהלך פוג'ה, כשמסביבי המוני מאמינים ונזירים ממלמלים ושרים מנטרות בדבקות עצומה כשברקע הרי ההימלאיה הכבירים, ממש הייתי צריכה לצבוט את עצמי. כמה ברת מזל אני. תודה אלוהים!

במהלך הטיול פגשנו הרבה אנשי רוח בודהיסטים וגם לא בודהיסטים. השתתפתי בסדנא של הנזירה ג'טסומה טנזין פלמו, שהתפרסמה בעולם הדארמה כנזירה שהתבודדה במערה בהימלאיה  במשך 12 שנה!!! לא דיברה עם אף אחד פרט למורה שלה ובילתה את השנים במדיטציה ובלימוד!!

היא מבטיחה לנו שהטבע האמיתי שלנו , אכן טהור כיהלום! היא אמרה: "האמינו לי! בבקשה! " הטבע האמיתי שלנו הוא אכן טהור מלא שקט ושלווה וחמלה, והוא באמת נמצא שם מתחת לזיבולי האגו והמיינד המתעתעים שלנו.

במנזר קצת מרוחק פגשנו את נימה. נזיר בודהיסטי מקסים וידידותי שתפקידו הוא שומר המקדש. הוא ניסה להסביר לנו באריכות ובאנגלית מוזרה קצת שוב שוב את עיקרי אמונתו המתבססת על חמלה לכל היצורים, גם לסינים שכבשו את אדמתם של הטיבטים אסרו עליהם לממש את אמונתם וגרמו להרג וסבל רב של אלפי טיבטים.

הוא הסביר על הקארמה ועל זה שהקארמה מסבירה הכל. הוא באמת באמת לא שונא ואפילו לא כועס על הסינים ושבה את ליבי עם כמה משפטים פשוטים מאד אך חזקים שאמר בצניעות ופשטות רבה למשל:

If you can accept kharma, it would be very very nice

או

Everything is waiting! – משפט שניסינו להבין ולתרגל (עם הרבה צחוק) במהלך הטיול.

יש המון חוויות והמון תובנות, בטח אשתף בהמשך

כבר מתרקמת לי סדנא חדשה בראש על בסיס הסדנא של טנזין פלמר…

אשמח גם לשמוע חוויות ממטיילים נוספים

איזה מקום – הודו!!

שמחה להיות בבית ואשמח לשמוע גם מכם ומכן

אוהבת

אילנה

Facebook Comments

סגירת תפריט